Szukaj w mieście
Uniwersytet Mikołaja Kopernika » Wydział Biologii i Nauk o Ziemi » Biologia

87-100 Toruń, Kujawsko-pomorskie
ul. Gagarina 9, Zobacz na mapie
Tel: (56) 611-25-05
Fax: (56) 611-25-05
WWW: http://www.biol.umk.pl/
Email: baranow@biol.uni.torun.pl

Nazwa kierunku Studia I stopnia Studia jednolite Studia II stopnia
Licencjackie Inżynierskie Magisterskie Magisterskie uzupełniające
S NW NZ S NW NZ S NW NZ S NW NZ
Biologia Biologia - Licencjackie stacjonarne Biologia - Licencjackie niestacjonarne zaoczne Biologia - Magisterskie stacjonarne Biologia - Magisterskie niestacjonarne zaoczne Biologia - Magisterskie uzupełniające stacjonarne Biologia - Magisterskie uzupełniające niestacjonarne zaoczne

Kierunek biologia prowadzi następujące studia stacjonarne:
  • pięcioletnie magisterskie (brak naboru, stary system),
  • I stopnia (trzyletnie),
  • II stopnia (dwuletnie).

Obecnie nabór kandydatów prowadzony jest wyłącznie na studia dwustopniowe. Studia magisterskie (pięcioletnie) są sukcesywnie wygaszane. Absolwenci studiów I stopnia mogą ubiegać się o przyjęcie na studia II stopnia. Zasady podejmowania studiów I stopnia i II sopnia ustala Rada Wydziału.
Student ubiegając się o przyjęcie na studia II stopnia dokonuje wyboru specjalności. Prowadzone są następujące specjalności:
* biologia ogólna i eksperymentalna
* biologia medyczna.
W programie studiów, zarówno 5-letnich magisterskich, I stopnia (3-letnich) i II stopnia (2-letnich), przedmioty dzielą się na obligatoryjne i fakultatywne. W ramach przedmiotów obligatoryjnych występuje wykład i obowiązkowe ćwiczenia.
Przedmioty obowiązkowe kończą się egzaminem, ćwiczenia kończą się zaliczeniem ze stopniem, w przypadku przedmiotów fakultatywnych zaliczenie jest zgodne z wymaganiem prowadzącego przedmiot.Sylwetka absolwenta sutdiów kierunku biologia


Programy studiów i punktacja ECTS:

Treści programowe: